Mind the Gap WP20870 Bebop Multi Wallpaper
- Regular price
-
$245.65 - Regular price
-
$289.00 - Sale price
-
$245.65
Couldn't load pickup availability
Capturing the bold and magnetic confidence of performers as they take to the jazz club stage, BEBOP’s geometric and art-deco inspired configuration brings a dynamic energy to the home while alluding to the fast-tempo style of jazz that became popular in the US in the 1940s. Touches of gold complement its primary palette while contrasting black silhouettes allude to the form of instruments and the magical sounds they create. Bebop wallpaper in multi color by Mind the Gap is a popular wallpaper in the Jazz Live collection. Mind the Gap Pattern Number WP20870. Wallpapers To Go Product ID 274358.
| Additional Information | Please note this product is made to order and is non-returnable and non-cancellable once your order is placed. Most orders take 1-3 days for processing and delivery is generally 5 - 7 business days. Expediting shipping is not available. |
| Brand | Mind the Gap Wallpaper |
| Book / Collection | Jazz Live |
| Pattern | Bebop |
| Mind the Gap Pattern Number | WP20870 |
| Color | Multi |
| Material | Nonwoven |
| Width | 20.5 in (52.07 cm) |
| Length | 29.53 ft (9.0 m) |
| Vertical Repeat | 20.5 in (52.07 cm) |
| Use | Wallpaper |
| Theme | Innovative Wallpaper |
| Sub-Theme | Abstract Wallpaper |
| Style | Modern Wallpaper |
| Color Group | Multi Color Wallpaper |
| Adhesive Type | Paste the Wall |
| Cleaning / Care | Wipeable |
| Wallpapers To Go Product ID | 274358 |

Buy The Best, From Wallpapers To Go
FAQs - Buying From Wallpapers To Go
How long does it take for my Wallpapers To Go order to be processed and received?
Depending on product availability, most orders take 1-3 business days for processing. Ground shipping it usually 5-7 business days. Expedited shipping options are available at time of checkout. See our Shipping policy for more details.
How do I know if my order is in stock?
Most orders take 1-3 business days for processing. If a product you ordered is out of stock, we will send you an email with the status including any back order date.
Can I order a sample?
If a pattern has samples, you will see an option under Purchase that says Sample. Using that, you can buy a sample of that pattern.
How large are samples?
Samples are precut by the manufacturer and sizes vary depending on the pattern.
How long does it take for my sample order to arrive?
Most samples are in stock and shipped via USPS Ground Advantage and normally takes from 3-4 business days to be received. Samples that are not in stock may take 7-10 business days.
Does Wallpapers To Go sell to the public?
Yes, we sell to the public and offer everyone the best possible price.

