Armani Casa 9952 Conrad 4 Panel Grey Mural
- Regular price
-
$2,160.00 - Regular price
-
$2,700.00 - Sale price
-
$2,160.00
Couldn't load pickup availability
| Additional Information | This item is made to order and is drop shipped direct from Italy in 3-4 weeks from placement of a firm order. All orders are non-cancellable or returnable. CFAs are not available. |
| Brand | Armani Casa Wallpaper |
| Book / Collection | Inspired Moods |
| Pattern | Conrad 4 Panel |
| Armani Casa Pattern Number | 9952 |
| Color | Grey |
| Material | Raffia |
| Width | 136.0 in (345.44 cm) |
| Height | 118.11 in (299.9994 cm) |
| Vertical Repeat | 118.11 in (299.9994 cm) |
| Use | Mural Wallpaper |
| Theme | Tropical Wallpaper, Foliage / Fruits Wallpaper, Natural Wallpaper |
| Sub-Theme | Leaves Wallpaper, Foil Wallpaper |
| Style | Designer Wallpaper, Grasscloth Wallpaper, Textured Wallpaper |
| Color Group | Grey / Silver Wallpaper |
| Removability | Strippable |
| Adhesive Type | Unpasted |
| Cleaning / Care | Vacuum |
| Country of Origin | Italy |
| Wallpapers To Go Product ID | 281739 |

Buy The Best, From Wallpapers To Go
FAQs - Buying From Wallpapers To Go
How long does it take for my Wallpapers To Go order to be processed and received?
Depending on product availability, most orders take 1-3 business days for processing. Ground shipping it usually 5-7 business days. Expedited shipping options are available at time of checkout. See our Shipping policy for more details.
How do I know if my order is in stock?
Most orders take 1-3 business days for processing. If a product you ordered is out of stock, we will send you an email with the status including any back order date.
Can I order a sample?
If a pattern has samples, you will see an option under Purchase that says Sample. Using that, you can buy a sample of that pattern.
How large are samples?
Samples are precut by the manufacturer and sizes vary depending on the pattern.
How long does it take for my sample order to arrive?
Most samples are in stock and shipped via USPS Ground Advantage and normally takes from 3-4 business days to be received. Samples that are not in stock may take 7-10 business days.
Does Wallpapers To Go sell to the public?
Yes, we sell to the public and offer everyone the best possible price.

