Mind the Gap WP20083 Fish Eye Blue Green Yellow Wallpaper
- Regular price
-
$245.65 - Regular price
-
$289.00 - Sale price
-
$245.65
Couldn't load pickup availability
This wallpaper comes in a box with 3 rolls (strips) that each measure 20.5 inches wide and 9.83 feet long for a total length of 29.49 feet. The design is printed over the 3 rolls. Geometric illusions of fish and eyes. Fish Eye wallpaper in blue green yellow color by Mind the Gap is a popular wallpaper in the Designer Collection I collection. Mind the Gap Pattern Number WP20083. Wallpapers To Go Product ID 264561.
| Additional Information | Please note this product is made to order and is non-returnable and non-cancellable once your order is placed. Most orders take 1-3 days for processing and delivery is generally 5 - 7 business days. Expediting shipping is not available. |
| Brand | Mind the Gap Wallpaper |
| Book / Collection | Designer Collection I |
| Pattern | Fish Eye |
| Mind the Gap Pattern Number | WP20083 |
| Color | Blue Green Yellow |
| Material | Nonwoven |
| Width | 20.5 in (52.07 cm) |
| Length | 9.83 ft (3.0 m) |
| Vertical Repeat | 20.47 in (51.9938 cm) |
| Use | Wallpaper |
| Theme | Innovative Wallpaper, Animals / Insects Wallpaper |
| Sub-Theme | Abstract Wallpaper, Fish Wallpaper |
| Style | Designer Wallpaper, Modern Wallpaper |
| Color Group | Blue Wallpaper |
| Adhesive Type | Paste the Wall |
| Cleaning / Care | Wipeable |
| Wallpapers To Go Product ID | 264561 |

Buy The Best, From Wallpapers To Go
FAQs - Buying From Wallpapers To Go
How long does it take for my Wallpapers To Go order to be processed and received?
Depending on product availability, most orders take 1-3 business days for processing. Ground shipping it usually 5-7 business days. Expedited shipping options are available at time of checkout. See our Shipping policy for more details.
How do I know if my order is in stock?
Most orders take 1-3 business days for processing. If a product you ordered is out of stock, we will send you an email with the status including any back order date.
Can I order a sample?
If a pattern has samples, you will see an option under Purchase that says Sample. Using that, you can buy a sample of that pattern.
How large are samples?
Samples are precut by the manufacturer and sizes vary depending on the pattern.
How long does it take for my sample order to arrive?
Most samples are in stock and shipped via USPS Ground Advantage and normally takes from 3-4 business days to be received. Samples that are not in stock may take 7-10 business days.
Does Wallpapers To Go sell to the public?
Yes, we sell to the public and offer everyone the best possible price.

