Mind the Gap WP20802 Pin Up Calipso Wallpaper
- Regular price
-
$262.65 - Regular price
-
$309.00 - Sale price
-
$262.65
Couldn't load pickup availability
Our PIN UP wallpaper is a reimagined version of our original KATALIN STRIPES design. The five new colourways Calipso Twist Cornetto Magnum and Mini Milk work beautifully as a stand alone or combined with patterns from the MINNIE KEMP X MINDTHEGAP collection. Pin Up wallpaper in calipso color by Mind the Gap is a popular wallpaper in the Minnie Kemp X collection. Mind the Gap Pattern Number WP20802. Wallpapers To Go Product ID 265513.
| Additional Information | Please note this product is made to order and is non-returnable and non-cancellable once your order is placed. Most orders take 1-3 days for processing and delivery is generally 5 - 7 business days. Expediting shipping is not available. |
| Brand | Mind the Gap Wallpaper |
| Book / Collection | Minnie Kemp X |
| Pattern | Pin Up |
| Mind the Gap Pattern Number | WP20802 |
| Color | Calipso |
| Material | Nonwoven |
| Width | 20.5 in (52.07 cm) |
| Length | 29.53 ft (9.0 m) |
| Vertical Repeat | 20.5 in (52.07 cm) |
| Use | Wallpaper |
| Theme | Checks / Plaids / Stripes Wallpaper |
| Sub-Theme | Striped Wallpaper |
| Style | Designer Wallpaper, Transitional Wallpaper, Modern Wallpaper |
| Color Group | Orange / Rust Wallpaper |
| Adhesive Type | Paste the Wall |
| Cleaning / Care | Wipeable |
| Wallpapers To Go Product ID | 265513 |

Buy The Best, From Wallpapers To Go
FAQs - Buying From Wallpapers To Go
How long does it take for my Wallpapers To Go order to be processed and received?
Depending on product availability, most orders take 1-3 business days for processing. Ground shipping it usually 5-7 business days. Expedited shipping options are available at time of checkout. See our Shipping policy for more details.
How do I know if my order is in stock?
Most orders take 1-3 business days for processing. If a product you ordered is out of stock, we will send you an email with the status including any back order date.
Can I order a sample?
If a pattern has samples, you will see an option under Purchase that says Sample. Using that, you can buy a sample of that pattern.
How large are samples?
Samples are precut by the manufacturer and sizes vary depending on the pattern.
How long does it take for my sample order to arrive?
Most samples are in stock and shipped via USPS Ground Advantage and normally takes from 3-4 business days to be received. Samples that are not in stock may take 7-10 business days.
Does Wallpapers To Go sell to the public?
Yes, we sell to the public and offer everyone the best possible price.

